Kajakpóló

Győr-Moson-Sopron megyében szeretnék beindítani egy kajakpóló csapatot.

Ez egy izgalmas,lendületes technikai sport: Ha szereted a vizet,a kajakot és a labdajátékot,akkor ez a Neked való móka!

Leírás

A játéktérnek derékszögű, téglalap alakúnak kell lennie, amennyiben lehetséges 3:2 hosszúság:szélesség aránnyal. A vízmélységnek minimum 90 cm-nek kell lennie a pálya teljes területén. A pálya fölött legalább 3 méter magasságú, akadályok nélküli szabad tér szükséges. Minden csapat 8 játékosból állhat de egyidejűleg csak 5 játékos tartózkodhat a pályán. Minden játékosnak kötelező sisakot illetve számmal ellátott mellényt viselnie a játék alatt.

A játékidő 2×10 perc (de min. 2×7 perc), 3 perc (de min. 1 perc) félidei szünettel.
A mérkőzés nyertese a több gólt elérő csapat. A labdának teljes terjedelmével túl kell jutnia a gólvonalon. Ha a rendes játékidő alatt eldöntetlen a mérkőzés állása, akkor hosszabbítással, vagy büntető dobásokkal lehet a mérkőzést eldönteni. A hosszabbítás ideje 2×3 perc.

A kapu 1 méter magas és 1. 5 méter széles keretből áll 2 méter magasan a vízfelszíntől. A labdát birtokló játékost fél kézzel nyitott tenyérrel szabad borítani. Az ellenfélt illetve hajóját, felszerelését kézzel és lapáttal érinteni szabálytalan.